Komunikaty i Raport z badań

Na tej stronie publikujemy wybrane komunikaty oraz raporty z badań przeprowadzonych w Polsce.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  • Raport Antal „Specjaliści i menedżerowie chcą zmieniać pracę” 

Ponad połowa specjalistów i menedżerów (51 proc.) planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę – informuje firma Antal, która w maju br. przeprowadziła badania metoda CAWI wśród 1236 menedżerów w Polsce. Natomiast Antal jest zdania, że specjaliści i menedżerowie zmieniają pracę średnio co 3 lata.

Co trzeci respondent ostatnio zmienił pracę w celu zdobycia nowych kompetencji i chęci uczestniczenia w nowych projektach. Dla co czwartej osoby motywatorem była chęć otrzymywania większego wynagrodzenia, a dla 15% była to chęć pracy w lepszej atmosferze. Specjaliści i menedżerowie nie tylko deklarują chęć zmiany pracy, ale i jej poszukują. 27 proc. specjalistów i menedżerów poszukuje aktywnie pracy, 51 proc. biernie (cv jest dostępne na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych i respondenci są otwarci na nowe propozycje zawodowe). 22 proc. pracowników średniego i wyższego szczebla w ogóle nie poszukuje nowego zatrudnienia. Większość badanych osób (96 proc.) jest gotowa rozważyć ofertę otrzymaną bezpośrednio od rekrutera.

Zmiany. Najczęściej udzielaną odpowiedzą było oczekiwanie wyższego od dotychczasowego wynagrodzenia. Specjaliści i menedżerowie zapytani o oczekiwany wzrost wynagrodzenia w przypadku zmiany pracy wskazali średnio wartość 25 proc. Nieznacznie wyższej podwyżki oczekują specjaliści od menedżerów (odpowiednio 26 proc. i 24 proc.). Patrząc na podział ze względu na specjalizację, najwięcej oczekują respondenci z obszaru logistyki (32 proc.) administracji (27 proc.), najmniej natomiast z obszaru HR i prawa (22 proc.). Osoby do 30. roku życia oczekują 28 proc. podwyżki, osoby po 30. roku życia – 24 proc.

Ponad połowa badanych (51 proc.) choć raz w życiu relokowała się ze względu na pracę. Jest to bardzo wysoki wynik świadczący o dużej mobilności grupy specjalistów i menedżerów. Respondenci odpowiedzieli również na pytanie, jakie warunki musiałaby spełniać oferta pracy, aby ich skłonić do relokacji. Zdecydowanie, dla największej grupy będą to argumenty finansowe – czy większe wynagrodzenie (27 proc.), czy przyznanie finansowego pakietu relokacyjnego (15 proc.).

53 proc. respondentów zadeklarowało gotowość do przebranżowienia. Najwięcej zdecydowałoby się na to przedstawicieli administracji (83 proc.) oraz sprzedaży i marketingu (67 proc.), najmniej – prawników, co zapewne wynika ze znacznej inwestycji i dużego zaangażowania czasu w wykształcenie w tym kierunku.

Dane na podstawie komunikatu prasowego nadesłanego 16.06.2014 r.  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: